Trunking, type WDK 25040
Type WDK25040GR
|Item no. 6026443
|EAN 4012196030439



Item no. / Type
6026443 / WDK25040GR
Length
2000 mm
Width
40 mm
Height
25 mm
Colour
Stone grey; RAL 7030
Smallest selling unit: 24 m
24m
m
Description
Trunking cover and base with base perforation.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 25 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Number of cables NYM 3 x 1.5 mm² Ø 10.5 mm (without socket) | 5 |
| Number of cables NYM 5 x 1.5 mm² Ø 12.0 mm (without socket) | 3 |
| Number of cables NYM 3 x 2.5 mm² Ø 11.5 mm (without socket) | 3 |
| Usable cross-section | 792 mm² |
| Halogen-free | no |
| Number of fixed partitions | 0 |
| Number of insertable partitions | 0 |
| Cable retaining clip | no |
| Protective film | no |
| Duct connector | no |
| Protection rating | IP30 |
| Delivery on a roll | no |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Fastening type | Base perforation |
| Version, cable trunking cover | Loose |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 25x40x2000 |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,5848 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,5848 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
WDK25040GR
2000
40
25
Stone grey; RAL 7030
6026443
WDK25040GR
Item no.
6026443
Length
2000
Width
40
Height
25
Colour
Stone grey; RAL 7030


