Wiring trunking, type LK4H N 100100
Type LK4H N 100100
|Item no. 6132576
|EAN 4012196719358



Item no. / Type
6132576 / LK4H N 100100
Length
2000 mm
Width
100 mm
Height
100 mm
Fastening type
Base perforation
Colour
Light grey; RAL 7035
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Halogen-free wiring duct, incl. cover and base perforation, for horizontal and vertical routing of electrical cables in the switchgear cabinet. With double-sided adhesive tape on the duct base as a mounting aid. Designed as a metric duct. Retainers are broken out without tools. Special lengths on request.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 100 mm |
Technical data
| Usable cross-section | 90,12 cm² |
|---|---|
| Halogen-free | yes |
| Self-extinguishing | yes |
| Side wall version | Slotted |
| Creepage current-resistant | yes |
| Flexible | no |
| With cover | yes |
| Slot spacing | 5,5 mm |
| Slot width | 4,5 mm |
| Fastening type | Base perforation |
| Permitted temperature range, min. | -25 °C |
| Permitted temperature range, max. | 90 °C |
| Material | Polycarbonate/Acrylnitrile-butadiene-styrene |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Fastening type
Colour
Item no.
LK4H N 100100
2000
100
100
Base perforation
Light grey; RAL 7035
6132576
LK4H N 100100
Item no.
6132576
Length
2000
Width
100
Height
100
Fastening type
Base perforation
Colour
Light grey; RAL 7035

