Stainless steel sleeve V4A
Type SV25W A4
|Item no. 2046772
|EAN 4012195924272




Item no. / Type
Dimension d
Dimension D
Smallest selling unit: 15 piece
15piece
piece
Description
Accessory part: plug-in sleeve for the connections between electrical installation pipes. With burr-free inner wall.
Technical data
Dimensions
| Length | 60 mm |
|---|---|
| Dimension L | 60 mm |
| Dimension d | 25,2 mm |
| Dimension t | 1 mm |
| Dimension m (mm) | M25 |
| Dimension l | 30 mm |
| Dimension D | 27,2 mm |
Technical data
| Halogen-free | yes |
|---|---|
| Size | 25 |
| Polished surface | no |
| Brushed surface | yes |
| for pipe diameter | 25 mm |
| With inspection opening and lid | no |
| Two-part | no |
| Version for | Connector |
| Permitted temperature range, min. | -45 °C |
| Permitted temperature range, max. | 400 °C |
| Dimension | Ø25mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
Environmental Data
0,2241 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,2241 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d
Dimension D
Item no.
SV16W A4
16,2
18,2
2046770
SV20W A4
20,2
22,2
2046771
SV25W A4
25,2
27,2
2046772
SV32W A4
32,2
34,7
2046773
SV40W A4
40,2
42,7
2046774
SV50W A4
50,2
52,8
2046775
SV63W A4
63,2
65,8
2046776
Dimension d
Dimension D
SV16W A4
Item no.
2046770
Dimension d
16,2
Dimension D
18,2
SV20W A4
Item no.
2046771
Dimension d
20,2
Dimension D
22,2
SV25W A4
Item no.
2046772
Dimension d
25,2
Dimension D
27,2
SV32W A4
Item no.
2046773
Dimension d
32,2
Dimension D
34,7
SV40W A4
Item no.
2046774
Dimension d
40,2
Dimension D
42,7
SV50W A4
Item no.
2046775
Dimension d
50,2
Dimension D
52,8
SV63W A4
Item no.
2046776
Dimension d
63,2
Dimension D
65,8


