Hat profile rail, unperforated GTP
Type 2069 2M GTP
|Item no. 1115650
|EAN 4012195045434




Item no. / Type
1115650 / 2069 2M GTP
Length
2000 mm
Version for
Unperforated
Surface
Electrogalvanised, transparently-passivated
Material
Steel
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Hat profile rail 35 x 7.5 mm to DIN EN 60715 (formerly DIN EN 50022).
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 35 mm |
| Height | 7,5 mm |
Technical data
| Material thickness | 1 mm |
|---|---|
| Version, rails | Support rail DIN EN 60715 |
| Hole shape (ETIM) | Without |
| Version for | Unperforated |
| Bundle | 50 m |
| Dimension | 2000x35x7,5 |
| Surface | Electrogalvanised, transparently-passivated |
| Material | Steel |
Environmental Data
0,626 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,626 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Version for
Surface
Material
Item no.
2069 2M GTP
2000
Unperforated
Electrogalvanised, transparently-passivated
Steel
1115650
2069 2M GTP
Item no.
1115650
Length
2000
Version for
Unperforated
Surface
Electrogalvanised, transparently-passivated
Material
Steel


